Header
اخبار
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی خلج در جلسه پدافند غیرعامل استان قم افزود: تامین بهداشت دام و طیور در همه نقاط جهان از مولفه های اصلی و اساسی است که در کشورمان با توجه به موقعیت ویژه دارای اهمیت مضاعفی است.

میان مشاغل عجیبی که در تهران وجود دارد، برخی شغل‌ها مربوط به حیوانات خانگی و بویژه سگ‌هاست. در حال حاضر مهدهای سگی وجود دارد که ماهانه 500 هزار تومان برای نگهداری از سگ‌ها دریافت می‌کنند.

گربه ای که در شهر شیراز به دلیل اصابت دو گلوله ساچمه ای بینایی خود را از دست داده بود پس از انتقال به جزیره کیش مورد عمل جراحی قرار گرفت و بینایی خود را بازیافت.

بنظر می رسد گله های رمیده و یا در حال چرای اسب نقاشی شده در دشت های دور دست، آنچنان قرابتی با اسب های اهلی درون اصطبلها که ایام را به خوردن، کارکردن و یا چریدن در پادکها می گذرانند را نداشته باشند. علی رغم اینکه تا چه اندازه این اسب ها اهلی و رام شده باشند، اعمال و رفتارشان را از اجداد وحشی خود به ارث برده و حفظ کرده اند.

پدیده فحلی، فاصله زمانی است كه در طول آن حیوان ماده سر پا می ایستد تا با حیوان نر جفتگیری كند.

سندی نام سگی است که به خاطر پاهای کمانی شکل و خمیده‌اش در یونان رها شده است.

سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران
با برگزاری دومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی در دوره چهارم نایب‌رئیس، دبیر، خزانه دار، و نماینده‌های این شورا در هیأت عالی انتظامی و هیأت " ترک مناقصه و مزایده موضوع ماده ۵۱ آیین نامه مالی سازمان" انتخاب شدند.

همایون مهروانی اظهار کرد: در حال حاضر 20 نوع واکسن دامی و 12 نوع واکسن انسانی در موسسه رازی تولید می‌شود.

دانشمندان دانشگاه موناش استرالیا با موفقیت پپتیدهای متعلق به کرم‌های انگلی را یافته‌اند که واکنش ایمنی بدن را سرکوب می‌کنند. محققان معتقدند این موضوع راه را برای طراحی دارویی حاوی پپتید هموار می‌کند که علائم بیماری‌های خودایمنی را تسکین می‌بخشد.

یکی از اتفاقات خوبی که پس از مذاکرات ماههای اخیر 1+5 و ایران رخ داده، شکسته شدن فضای روانی ناشی از تحریم های غیرقانونی و ظالمانه سالهای اخیر است و بسیاری از شرکت های خارجی که تاکنون تلاشی برای بهبود روابط خود با ایران انجام نمی دادند، اکنون مترصد ایجاد فرصتی برای ایجاد و تعمیق همکاری ها هستند.

پس از تایید استفاده از روغن پالم در تولید شیر پرچرب از سوی وزیر بهداشت و اعلام ورود دولت و شخص رییس‌جمهور به این مسئله، هر کدام از تولیدکنندگان، صنایع لبنی و دستگاه‌های ذیربط واکنش‌های متعدد و جالبی نسبت به موضوع نشان داده و توپ را به زمین دیگری می‌اندازند؛ حال باید پیدا کرد پرتقال‌فروش‌را!

روغن پالم ؛ واژه یا به عبارتی ماده ای است که اگر چه جدید نیست اما در چند روز اخیر وارد حوزه گسترده واژه های نگران کننده در ذهن ایرانیان شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکراتی برای واگذاری ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به دامداران با دولت داشته‌ایم.

در حالی که عرضه ماهی و میگو به صورت دستفروشی یا غیر بهداشتی در معابر پایتخت رواج دارد، سازمان دامپزشکی اعلام کرد: این گونه عرضه محصولات پروتئینی به ویژه ماهی و میگو که فسادپذیری و حساسیت بیشتری نسبت به بیماری‌های ویروسی و میکروبی دارند ممنوع است و مردم این محصولات را از دستفروشان نخرند.

رزوس یکی از گونه‌های وحشی و بومی جنوب شرق آسیا ست که این روزها در کانون توجه هنجار شکنانی قرار گرفته که تا دیروز با نگهداری خزندگانی مانند ایگوانا که هیچ جذابیتی به عنوان حیوان خانگی نداشت سعی داشتند نشان دهند با دیگران فرق دارند اما غافل از اینکه این میمون غیر بومی بیماریهای مشترک خطرناکی از جمله ایدز و هپاتیت با انسان دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی استان اردبیل گفت:طبق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی، وزن مطلوب لاشه مرغ برای مصرف ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰گرم است ولی در ایران لاشه های مرغ بین یک هزار و ۴۰۰تا یک هزار ۸۰۰گرم وزن دارد.

رییس دامپزشکی شهرستان خدابنده گفت: با ورود بیماری لمپی اسکین از مرزهای غربی کشور و در راستای واکنش سریع به مقابله با این بیماری که جمعیت گاوی را تهدید می‎کند، کمربند ایمنی در این شهرستان تشکیل شده است.

بيماري تب برفكي يكي از مسري ترين بيماريهاي ويروسي بوده و مهمترين تهديد براي تجارت دام و فراورده هاي دامي محسوب مي شود . اين بيماري با علائم تاول در دهان، پا و پستان، ريزش بزاق، لنگش، افت شديد توليد و تلفات در گوساله ها، بره ها و بزغاله ها تظاهر مي نمايد.

مدیر دفتر بهداشت و بیماریهای زنبور عسل سازمان دامپزشکی گفت: براساس گزارشات بین المللی تلفات موجود در زنبورستان های کشور ناشی از استفاده سموم شیمیایی است.

شركت داروسازي نصر توليد محصولات با كيفيت و افزايش رضايت مشتريان را جزو خط مشي خود قرارداده و مديريت و كاركنان شركت خود را متعهد به برآورده كردن اين خواسته مي دانند.

در این مقاله و در نگاهی کوتاه به شیوه حذف گله آلوده طیور در مرغداری ها نگاهی خواهیم کرد.

شیر و محصولات لبنی پاستوریزه بخش عمده ای از غذای مردم جهان را تشکیل می دهد. در اسلام و ایران نیز شیر و مشتقات آن ازاهمیت فراوانی برخوردار است و با توجه به اهمیت این موضوع و گرایش نسبی مردم به سمت شیرهای باز و فله،عدل آسا مدیر روابط عمومی پگاه فارس به بررسی این موضوع پرداخته است.

محققان تایوانی دریافته‌اند پپتید مشتق شده از شیر گاو موسوم به 'لاکتوفریسین B25 یا به اختصار LFcinB25' خاصیتی ضد سرطانی را بر بافت‌های سرطانی معده از خود نشان می‌دهد.

بخش زیادی از چاقی که در جامعه شاهد آن هستیم، به دليل عادات بد غذایی است. غذاهای چرب، میان‌وعده‌های پر کالری، شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های چاق‌کننده و عجله کردن در خوردن غذا از عوامل اصلی گسترش چاقی در جامعه است.

سلامت نیوز: رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:« ارزش پروتئینی پای مرغ و بال مرغ نزدیک به صفر است و از آنجائیکه پای مرغ ، چربی بالایی دارد و باعث افزایش وزن می‌شود برای بیماران دیابتی مضر است.»

قطع مصرف گوشت قرمز در کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ موثر است، هر چند رسیدن به این یافته زمان بیشتری به خود اختصاص می‌دهد.

برزو هیبتیان در گفت وگو با ایسنا- منطقه چهارمحال وبختیاری- با اشاره به فعالیت سه واحد پرورش بوقلمون در استان، از تولید سالانه 250 تن گوشت بوقلمون در چهارمحال و بختیاری خبر داد.

رئیس هیئت مدیره تعاونی پرورش‌دهندگان شترمرغ گفت: در سال گذشته دوهزار قطعه شترمرغ جوجه‌ریزی شد و حدود 50 تن گوشت این محصول به بازار مصرف عرضه شد.

دكتر عليرضا رفيعي پور- رئيس شبكه دامپزشكي تربت حيدريه : بيماري كيست هيداتيك از قديمي ترين بيماريهاي قابل انتقال بين انسان و حيوانات است.

همایش ها
Mashhad international Exhibition company
دهمین نمایشگاه دام، طیور و آبزیان در مشهدبرگزار گردید.

feed expo 2015
این همایش از 25 تا 27 دی ماه 1393 در سالن های نمایشگاهی مرکز آفرینش های هنری در خیابان حجاب برگزار خواهد شد.

ششمین کنگره علوم دامی ایران، 5 و 6 شهریورماه امسال در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

تا پایان سال 1393 شاهد برگزاری نمایشگاههای دام و طیور در سطح کشور عزیزمان ایران هستیم و در جدول زیر محل و زمان برگزاری آن تقدیم می گردد.

سی و نهمین کنگره انجمن جهانی حیوانات کوچک در آفریقای جنوبی پذیرای علاقمندان خواهد بود.

کشور برزیل طی روزهای 4 تا 6 دسامبر سال جاری میلادی میزبان محققین عرصه دامپزشکی در کنفرانس جهانی آموزش دامپزشکی خواهد بود.

اقتصادی
حبس منابع بانکی در بخش مستغلات و شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به بانک‌ها، موجب شکل‌گیری عارضه‌ای در اقتصاد ایران شده است که از آن به‌عنوان «تناقض نقدینگی» یاد می‌کنند. در این معادله با وجود آنکه حجم نقدینگی در سطح کلان از حجم بالایی برخوردار است، اما بنگاه‌ها در تامین سرمایه در گردش با چالش روبه‌رو هستند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه، مصوبه شورای عالی کار مبنی بر عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرد.

روزنامه اطلاعات نوشت: خبر روز دولت بعد از تشريفات افطارهاي ويژه ماه مبارك رمضان، ارائه طرح سياست‌هاي جامع براي خروج اقتصاد كلان كشور از «ركود» است. دولت اين طرح را يك طرح‌ ملي مي‌داند و اعلام كرده براي تدوين آن ساعت‌ها كار كارشناسي انجام گرفته ولي از همه اقتصاد‌دانان دعوت كرده است تا در محتوا و چگونگي اجراي آن نظرپردازي كنند و دولت را در اين مسير كمك و ياري دهند.

اطلاعات دارویی
پودر استـريل قابل تزريق
هر ويال حاوي 1 گرم سفتـيوفور مي باشد كـه بعد از آماده سازي مـحلول آن معادل 50 ميلي گرم سفتـيـوفور پایه (Base) به صورت ملح سدیم در يك ميلي لـيتـر خواهد داشت.

Powder (HVP). Hemexol Virucidal Powder
پودر ویروس کش، بدون بو و بدون رنگ، محلول در آب و در بسته های 5 کیلوگرمی

محلول مولتی ویتامین خوراکی - Damyavit
هر میلی لیتر از این محلول حاوی : ویتامین A، ویتامین D3، ویتامین E، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B5 و ویتامین B6 می باشد.

تزریق سرم های هایپرتونیک باید در مدت زمان 3 الی 4 دقیقه صورت پذیرد.

محلول استریل تزریقی - Pirocarb
هر میلی لیتر حاوی 120 میلی گرم ایمیدوکارب دی پروپیونات می باشد.

Fertirelin
هر ميلـي لـيتـر حاوي 100 ميكروگرم گنادورلـيـن به شكل ملح استات مي باشد.

neomeriol
محلول تقویت کننده و تنظیم کننده عملکرد کبد با ویژگی های حفاظت و غیر سمی سازی مواد مضر کبد، محرک دستگاه گوارش و مدر، تامین کننده بخشی از نیازهای پروتئینی طیور.

نوار ضد کنه واروا
معمولا علایم بیماری واروا در مراحل و سال های اول قابل مشاهده نیست، به همین جهت بسیاری از زنبورداران با مشاهده خسارات اندک واروا در مراحل اولیه چنین تصور می کنند که انگل واروا چندان هم خطرناک نیست. اما مسلماً چنین حالتی تنها به علت کوچک بودن جمعیت انگل و عدم قابلیت آنها در زنبورستان است. خسارات هنگفت واروا معمولاً از سال دوم و یا سوم به بعد به خوبی مشاهده می شود.

کارخانه شیمیائی سینا فریمان ( سهامی خاص ) واقع در شهرستان فریمان که بزرگترین تولید کننده الکل در کشور می باشد در سال 1379 با ظرفیت روزانه 20 هزار لیتر و با اخذ مجوز از وزارت بهداشت درمان و دانشگاه علوم پزشکی و نشان استاندارد از موسسه و تحقیقات صنعتی کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.

محصولات و لوازم حیوانات خانگی

Hive Clean - ضد انگل واروا
هایو کلین نام تجارتی یک داروی ارگانیک برای مبارزه با انگل خارجی واروا در زنبور عسل می باشد. ترکیبات اصلی آن شامل اسیدهای ارگانیک است که بطور طبیعی در عسل وجود دارند.

Roborante
کلسیم فسفوریل کولین کلراید کازئین پپتید

افــزوده غنــی شده پـــروار
این سوپرکنسانتره حاوی اسیدهای آمینه، پروتئین، انرژی، مکمل معدنی، ویتامین ها، پروبیوتیک، پربیوتیک، عصاره های گیاهی همراه با فسفر و کلسیم می باشد که با توجه به نیازهای دامهای پرواری برای رشد بهتر و کاهش هزینه پرواربندی توسط کارشناسان متخصص تغذیه دام بطور اختصاصی فرمول و تولید شده است.

افـــــــزوده غـنــی شـــــده
سوپر کنسانتره ای است که ترکیبی از مواد معدنی و ویتامین های ضروری موردنیاز دام همراه با عصاره های گیاهی، اسیدهای آمینه، پربیوتیک و انرژی و پروتئین می باشد.

کمپانی اینتروت هلند - Vetalgin
هرمیلی لیتر وتالژین حاوی 500 میلی گرم متامیزول سدیم می باشد.

پودر استریل قابل تزریق
هر ویال حاوی 3 میلیون واحد پنی سیلین جی پروکائین بعلاوه 3 گرم دی هیدرواسترپتومایسین به صورت ملح سولفات میباشد.

پودر استریل قابل تزریق
هر ویال حاوی 1 میلیون پنی سیلین جی پروکائین به علاوه 1 گرم دی هیدرواسترپتومایسین به صورت ملح سولفات می باشد.

محلول استریل تزریقی - Flunixin Meglumine - Fluject
ترکیب دارویی: هر میلی لیتر حاوی 50 میلی گرم فلونیکسین به صورت ملح مگلوماین می باشد.